Hamkhedmati.com - بهترین مکان برای پیدا کردن همخدمتی های دوران سربازی


خبرگزاری فارس: رئیس سازمان وظیفه عمومی کشور و جمعی از کارشناسان نظام وظیفه با حضور در مرکز شبانه‌روزی رسیدگی به امور ایرانیان خارج از کشور به پرسش‌های هموطنان مقیم خارج از کشور به صورت مستقیم پاسخ خواهند داد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور، سردار محمد جواد زاده کمند و کارشناسان مربوطه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۳روز پنج‌شنبه ۹ اردیبهشت به وقت ایران و با تلفن ۲۷۷۷-۰۰۹۸۲۱ پاسخگوی سؤالات هموطنان در حوزه وظیفه‌ عمومی خواهند بود.

خانواده‌های هموطنان مقیم خارج از کشور که در ایران حضور دارند نیز می‌توانند در تهران با شماره ۲۷۷۷ و از شهرستان‌ها با شماره ۲۷۷۷-۰۲۱ تماس بگیرند.

آموزشهای خانواده به دوره سربازی اضافه شد

معاون طرح و برنامه مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: بر اساس قرارداد همکاری بین این مرکز و ارتش جمهوری اسلامی آموزش تحکیم خانواده در دوره آموزشی سربازی از امسال اجباری می شود.

پروین هدایتی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: طرح رحمت شامل آموزش تحکیم خانواده و ارتقا خانواده است و با توجه به این که یکی از افراد موثر در خانواه مردان و از جمله سربازان هستند این طرح در زمانی اجرا می شود که این مردان در جامعه ای متمرکز قرار دارند و به همین دلیل زمان بسیار خوبی است که ار این آموزشها استفاده کنند و به نوعی آگاه سازی در مورد آنها صورت بگیرد.

وی با بیان این که این طرح به صورت قرار داد همکاری دو جانبه بین ارتش جمهوری اسلامی و مرکز امور زنان و خانواده اجرا می شود، ادامه داد: برای اجرای طرح رحمت، مرکز امور زنان و خانواده بودجه ای را برای حق التدریس مربیان آموزشی در نظر گرفته است.

هدایتی اظهار داشت: طرح رحمت یک واحد درسی شامل ۱۶ جلسه است که در دو بخش قرآن و عترت و بحث آموزه های زندگی با استفاده از باورهای دینی با ۱۶ سرفصل ارائه می شود.

وی با تاکید بر این که از این پس در تمامی پادگانها در دوره آموزشی، آموزش رحمت برای همه سربازها اجباری می شود، گفت: این طرح از امسال با همکاری سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و تعدادی از طلبه های حوزوی قرار است اجرا شود.

 

 

 

منبع : nezamvazifeh.com


نظرات دیگر کاربران

شما هم نظر خود را اضافه کنید !