Hamkhedmati.com - بهترین مکان برای پیدا کردن همخدمتی های دوران سربازی


رئیس مشمولان ستاد کل نیروهای مسلح از اجرای قوانین جدید خدمت نظام وظیفه سربازی از اول خرداد خبر داد.

سردار موسی کمالی در گفت‌وگو با شبکه خبر گفت: با توجه به استقبال گسترده جوانان کشور برای انجام بموقع خدمت سربازی و تأمین مشمولان ضروری کشور، به پیشنهاد ستاد کل نیروهای مسلح و موافقت فرمانده معظم کل قوا، تسهیلات جدیدی درباره نظام وظیفه تصویب شد.

سردار کمالی افزود: خدمت سربازی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی لیسانس یک ماه، فوق لیسانس دو ماه، دکترا دو ماه و فوق دکترا، چهار ماه کاهش یافت.

وی افزود: خدمت محققان و مخترعان فوق لیسانس و بالاتر، به ازای ارایه تحقیق یا اختراعی درباره مسائل نیروهای مسلح، از دو ماه تا یک سال کاهش می‌یابد و جزییات بیشتر این باره نیز، با توجه به ایجاد گروه ویژه‌ای در ستاد کل نیروهای مسلح، به زودی اعلام می‌شود.

رئیس اداره مشمولان ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه گفت: بسیجیانی که از شانزده سالگی تمام، عضو بسیج نیروی مقاومت سپاه پاسداران باشند و منظم و مداوم با آن نیرو همکاری کنند، به میزان فعالیت، 45 روز تا سه ماه، جزو‌ خدمت وظیفه به شمار می‌رود و حداکثر هم تا 9 ماه از سربازی آنها کاهش می‌یابد.

سردار کمالی اضافه کرد: با توجه به اینکه یکی از فرزندان جانبازان 25 درصد و بالاتر از سربازی معاف هستند، خدمت یکی از فرزندان جانبازان کمتر از 25 درصد هم، به میزان جانبازی پدر یا مادر کسر می‌شود.

وی افزود: با توجه به اینکه یکی از فرزندان رزمندگان دارای سی ماه سابقه جبهه، از انجام خدمت معاف هستند، سربازی یکی از فرزندان رزمندگانی که کمتر از سی ماه سابقه جبهه دارند، نیز به میزان مدت خدمت پدر یا مادر مشمول، کاهش می‌یابد.

رئیس اداره مشمولان ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه این گفت‌وگو با این پایگاه گفت: یکی از فرزندان خانواده‌هایی که سه فرزند آنها، خدمت دوره ضرورت را گذرانده از سربازی معاف است.

سردار کمالی همچنین درباره خدمت سه فرزند یک خانواده و معاف شدن فرزند چهارم گفت: ملاک برای معافیت فرزند چهارم، شناسنامه پدر است، اگر فردی نیز دو همسر داشته باشد، فرزند چهارم با توجه به اینکه شناسنامه پدر ملاک است معاف می‌شود.

وی افزود: مشمولانی که دارای فرزند معلول هستند هم از خدمت معاف می‌شوند.
وی اظهار داشت: یکی از فرزندان خانواده‌هایی که یک فرزند آنها در زمان خدمت فوت کرده باشد نیز از سربازی معاف می‌شود.

سردار کمالی اضافه کرد: این مصوبات شامل مشمولان در حال خدمت هم می‌شود.
وی در ادامه گفت: افرادی که به علت مأموریت سازمانی به جبهه رفته‌اند نیز مشمول این مصوبات هستند.

او همچنین درباره افزایش حقوق سربازان گفت: تاکنون تصمیمی در این باره گرفته نشده است.
وی درباره غیبت مشمولان هم گفت: قوانین جدید شامل مشمولان غایب تا یکم خرداد نیز می‌شود.

رئیس مشمولان ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرد: اکنون شصت هزار سرباز در 120 وزارتخانه، سازمان و بنیاد در حال انجام خدمت سربازی هستند.

مدیر مسئولان ستاد کل نیروهای کشور در پایان این گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر تأکید کرد: مهلت اجرای این مصوبات، از یکم خرداد سال جاری، تا سی‌ام اسفند سال 1389 است.

نظرات دیگر کاربران

شما هم نظر خود را اضافه کنید !